تبلیغات
کمیته امداد امام خمینی(ره)آستانه اشرفیه

کمیته امداد امام خمینی(ره)آستانه اشرفیه
 
اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل
لوگوی همسنگران
طراح قالب
معببر سایبری فندرسک
اجرای طرح فلاح در ماه محرم 
به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان آستانه بمناسبت فرا رسیدن ماه محرم  ماه ماه پیروزی خون بر شمشیر 20 طرح فلاح  در 5 شبکه تبلیغی ، اجتماعی  در قالب هیأتهای  فرهنگی- مذهبی بوده است با هدف حفاظت خانواده‌های زیر پوشش از هجمه‌های فرهنگی و ارتقای سطح آگاهی آنها در ارتباط با مسائل دینی، در بین خانواده های مددجو  این شهرستان اجرا گردید.
قنبرنژاد با اشاره به اهمیت برگزاری این جلسات و اجرای طرح فلاح و با هدف بهبود و اصلاح سبک زندگی، تقویت عزت و کرامت فردی و اجتماعی مددجویان، ترویج فرضیه امر به معروف و نهی از منکر، پاسخ به سوالات و شبهات دینی و اجتماعی خانواده ها و تعظیم شعائر اسلامی و منزلت اجتماعی خانواده های تحت حمایت گفت: 
طرح فـلاح عبارتست از برنامه ها و مراسم خانگی و محلی که توسط مبلغان دینی و مشاورین مذهبی اجرا و  راه صحیح زندگی کردن و رستگاری را به خانواده  های موردحمایت نشان میدهد.

وی اضافه کرد: 

كمیته امداد امام خمینی (ره) با درك اهمیت این نیاز در جامعه و به منظور آشنایی بیشتر مددجویان با مبانی دینی، معرفتی و تقویت ارتباطات مثبت اجتماعی خانواده های زیرپوشش اقدام به برپایی جلسات مذهبی تحت عنوان (طرح فلاح)برای مددجویان کمیته امداد کرده است.

وی تصریح کرد: در این جلسات مبلغان دینی و روحانیون ضمن تبیین احکام دینی و مسائل شرعی، مباحثی را در ارتباط با مناسبت‌های مذهبی و مسائل روز اجتماعی بیان می‌کنند.

مدیر شهرستان در ادامه اهداف اجرای این طرح حسنه را اینچنین برشمرد:

1- تعمیق باورهای دینی و معرفتی و تقویت عزت وکرامت انسانی وپرورش روحیۀ نشاط وامید خانواده های موردحمایت.

2-ترویج  فریضه ی امر به معروف و نهی از منکر .

3-  1-  مصون سازی خانواده ها از آسیبهای اجتماعی از طریق ارتقای آگاهی های دینی و نیز از بین بردن روحیه ی  انزواطلبی در خانواده های  مورد حمایت .

4- 2- ارتقای سطح آگاهی خانواده ها نسبت به انحرافات و پیشگیری از اشاعۀ خرافه و افکار انحرافی در بین خانواده های  مورد حمایت .

5-  3-  ارتقای میزان آگاهی خانواده ها از احکام شرعی مورد لزوم و پاسخ گویی دقیق و منطقی به سئوالات و شبهات دینی و اعتقادی .

6-  4-  اهتمام بیشتر خانواده ها در حفظ و رعایت شئونات اسلامی در منزل و جامعه .

7- 5-  تقویت بصیرت دینی به خصوص در  میان نسل جوان . 

گفتنی است که برای اجرای این 20 طرح حسنه فلاح اجرا شده مبلغ 14 میلیون ریال هزینه شده است.

 
درباره وبلاگ

کمیته امداد امام خمینی(ره) آستانه اشرفیه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب