تبلیغات
کمیته امداد امام خمینی(ره)آستانه اشرفیه

کمیته امداد امام خمینی(ره)آستانه اشرفیه
 
اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل
لوگوی همسنگران
طراح قالب
معببر سایبری فندرسک

جلسه شورای زکات بندر کیاشهر تشکیل گردید

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان آستانه اشرفیه در راستای تبلیغ زکات و هماهنگی بیشتر در بخش کیاشهر  جلسه ای به همین مضمون با حضور حجت الاسلام والمسلمین کریمی امام جمعه محترم کیاشهر بعنوان ریاست شورای زکات کیاشهر، مهندس خوشحال بخشدار محترم ، ریاست  شورای شهر ، مدیر امداد امام(ره) شهرستان بعنوان دبیر زکات و معتمدین محلی در دفتر امام جمعه کیاشهر تشکیل گردید.

حسن قنبرنژاد ابتدا ضمن گزارشی اجمالی از روند اجرای زکات در نیمه اول سال گفت:

این نهاد در راستای احیاء سنت واجب الهی با كسب اجازه از ولی امر مسلمین و مراجع عظام تقلید نسبت به جمع‌آوری زكات مردم مسلمان و توزیع آن بین اقشار محروم جامعه اقدام نموده است.وی در ادامه افزود: در کمیته امداد کارهای بسیاری انجام گرفته است اما واقعیت این است که با  نیازمندی‌های محرومان فاصله بسیار زیاد است و باید همه تلاش کنیم تا از آن بکاهیم.

قنبرنژاد در ادامه افزود:

کلیه کمکهای جمع آوری شده در شهر و روستا در راستای زکات بر اساس درخواست معتمدین  همان منطقه  عیناً در بین محرومین آن محل توزیع  می گردد.

امام جمعه محترم بندر کیاشهر ضمن تقدیر از خدمات ارزنده این نهاد مقدس گفت:

اسلام زكات را برای  كاهش شكافهای طبقاتی و به وجود آوردن رفاه و آسایش و امنیت  هر چه بیشتر برای افراد جامعه و زدودن فقر و بیكاری و در نتیجه فراهم آوردن زمینه زندگی مسالمت آمیز و حركت سریع در روند ترقی و تعالی خلیفه الله فی الارض قرار داده است . وی در ادامه تصریح کرد:

مردم مؤمن این بخش از آنجائیكه از دیر زمان به تعهدات دینی خویش پایبند بوده اند ، زكات  را جزء لاینفك امورات دینی خود بحساب می آورند . 

وی در باره فواید پرداخت زكات با اشاره به آیات و روایات بیان داشت:

 علاوه بر آثار و بركات معنوی و دینی  كه خداوند در مورد پرداخت كنندگان آن بشارت داده است ، به دلیل هزینه كرد هدفمند مبالغ جمع آوری شده هر منطقه  نمود خاص و چشمگیری داشته و آثار ظاهری آن در هر منطقه ملموس خواهد بود.

مهندس خوشحال بخشدار بندر کیاشهر نیز در خصوص اهمیت رواج فرهنگ زکات در جامعه خاطرنشان كرد: ترویج پرداخت زکات نیاز به فرهنگ سازی و کارهای عملیاتی دارد و گسترش آن در فقرزدایی و رفع محرومیت بسیار موثر است و در این مسیر  همه دستگاه ها باید در جمع آوری منظم و متمرکز زکات این واجب الهی کمیته امداد امام خمینی (ره) را یاری نمایند.  

 

 


درباره وبلاگ

کمیته امداد امام خمینی(ره) آستانه اشرفیه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب